16 та 17 червня у Дніпрі пройшов перший всеукраїнський екологічний форум «Eco Urban Congress». У еко-заході взяли участь представники наукової спільноти, державної влади, місцевого самоврядування та громадських організацій з різних міст. Метою івенту було обговорення нагальних проблем мегаполісів у галузі екології та шляхів їх вирішення на державному та муніципальному рівнях.

Максим Барінов, директор Асоціації «Укрекоальянс», став спікером форуму.

Він зазначив, що цей форум став можливістю створити базу для місцевої стратегії поводження з відходами, яка матиме і роботу з промисловими гігантами, і населенням: «На нашу думку, головне – це не лише робота з великими промисловими підприємствами, а й робота з суспільством. Адже містяни повинні розуміти, як потрібно ставитися до навколишнього середовища, до відходів, які вони утворюють. Наше завдання як Асоціації – передати практичний досвід саме для цього регіону та міста».

Під час форуму директор Асоціації згадав наявні проблеми довкілля в країні та регіоні, а також розповів про ефективні шляхи реалізації екологічної політики у сфері управління відходами.

«Дуже важливо наразі робити активні кроки у регіонах та містах, не чекати прийняття нових законів та ініціатив на загальнодержавному рівні. Якщо ми будемо рухатися виключно по «законотворчій» вертикалі та лише приймати нормативні акти – ситуація ще дуже довго не зрушиться з місця. Мене, як досвідченого експерта галузі, дуже тішить активність та зацікавленість окремих місцевих громад і я хотів би, щоб ці ініціативи підтримувались згори, мотивувались, а не навпаки, нівелювались через неприйняті або недосконалі закони. Дії, не слова – ось що реально трансформує галузь», – резюмував Максим Барінов.

Асоціація «Укрекоальянс» вдячна Департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради та освітній програмі «ЕКОсвідомість Дніпра 2020» за організацію форуму та за можливість стати його учасником.