На Міжнародному форумі Waste Management Expo 2019 Олександр Королюк, керівник підприємства “Веолія в Україні” розповів, як виглядає успішна система поводження з відходами в Україні:
- Почати оновлення системи необхідно з ефективного збирання відходів. Це означає, що ослуга вивезення сміття повинна бути доступною кожному мешканцю та суб’єкту господарювання. Далі, зібране сміття повинне вивозитися на спеціальний “санітарний”, тобто безпечний, полігон.
- Другий крок – розподіл сухої та мокрої фракції. Важливо розділяти ці типи відходів, адже не всі відходи, які потрапляють до сухої фракції, є вторинними ресурсами і не всі піддаються переробці. Так само як і процес вивезення сміття, розділ відходів на суху та мокру фракцію повинен бути доступний для кожного мешканця чи юридичного об’єкта. Логічним продовженням цього процесу є створення підприємств, які сортуватимуть вторсировину – сортувальних станцій. Після сортування відходи можуть бути перероблені, або перенаправлені компаніям, які централізовано збирають вторсировину для подальної переробки.
- Наступний етап – будівництво заводів механіко-біологічної переробки відходів. Саме на таких підприємствах можна буде отримувати, скажімо, альтернативне паливо, яке може бути використане у інтересах громади та муніципалітету.
- Отримання енергії з відходів – це логічне завершення циклу попередніх модулів. Важливий момент – висока вартість будівництва заводів по спалюванню відходів, тому такі проекти обов’язково повинні мати фінансову підтримку муніципалітетів або держави.
- Але необхідно розуміти, що ці модулі повинні бути виконані послідовно, тільки у такому випадку повний цикл матиме реальний результат.
- Кінцева мета оновлення системи поводження з відходами – перехід до циркулярної економіки.
Виступ керівника “ВЕОЛІЯ в Україні”:
Ознайомитися з текстом презентації Олександра Королюка “Модульний підхід до формування індивідуальної системи поводження з відходами” можна ТУТ.