При виробництві одного мобільного телефону утворюється 86 кг відходів – такий підрахунок зробили експерти Інституту навколишнього середовища Швеції.
«У телефоні присутній цілий ряд різних металів, пластмас та інших матеріалів. Найбільша кількість відходів пов’язане, перш за все, з металами при їх виробленні », – розповів керівник експертної групи Інституту Оса Стенмарк.
Учасники проекту вивчили відходи виробництва інших електронних і електричних приладів, одягу і продуктів харчування, якими людина користується в повсякденному житті, і констатували, що найбільші проблеми для екології створюють саме електротовари.
Щороку планета генерує близько 50 мільйонів тонн електронних відходів – від ноутбуків і мобільних телефонів до батарей і дитячих іграшок – і ця кількість, як очікується, зросте, коли населення зросте, а доступ до електроніки зросте. До 2021 року кількість електронних відходів, вироблених у всьому світі, перевищить 57 мільйонів тонн. Для порівняння, у 2014 році кількість світових відходів електронної та електротехнічної продукції склало майже 42 мільйони тонн. З них було утилізовано лише 6,5 тонн, говориться в дослідженні ООН.
Що робити?
Сьогодні більшість компаній-виробників усвідомлюють критичність ситуації і пропонують споживачам “стале” вирішення проблеми. Наприклад, компанія Dell приймає старі ноутбуки для повторного використання, а HP почала використовувати менш шкідливі метали й пластик для виробництва електроніки.
Ось іще один приклад розумного споживання – він родом із Англії.
У 2012 році влада міста Дарем, керуючись принципами сталої економіки, відмовилась від викидання на смітник майже 2 тисяч одиниць комп’ютерної техніки та 34 000 євро на її утилізацію кожні 4 роки.
У результаті цього рішення та дякуючи співпраці з волонтерською організацією, з’явилась ініціатива “Computers 4 kids”, яка мала на меті оновлення програмного забезпечення обладнання та передачу його до громадських шкіл.
З того часу студенти Дарема мають регулярний доступ до якісних і безкоштовних комп’ютерів та лептопів, а муніципалітет економить тисячі євро, не проводячи дороговартісну утилізацію.
“Укрекоальянс” підтримує розумне споживання і вболіває за розвиток сталого життєвого циклу товарів та послуг в Україні.