Директор «Укрекоальянсу» Максим Барінов став спікером на тренінгу «Тематика поводження з відходами та альтернативної енергетики в журналістських публікаціях» для регіональних ЗМІ.

«Потреба у висвітленні теми поводження з відходами сьогодні є надзвичайно гострою, і для нас, представників галузі, дуже важливо, щоб кореспонденти були обізнані у темі та робили свої репортажі, базуючись на актуальних знаннях та реаліях галузі. Саме тому ми радо підтримали ініціативу Інституту розвитку регіональної преси провести тренінг для представників ЗМІ, де вони з перших вуст дізналися про те, що відбувається сьогодні з відходами в Україні» – зазначив він.

Зокрема, Максим Барінов зробив огляд основних напрямків охорони навколишнього середовища в Україні та розповів про проблеми та реальний стан галузі, діюче законодавство та заплановані ініціативи.

Максим Барінов: Що ми маємо на сьогодні: в Україні запроваджено реформу децентралізації, у тому числі в сфері управління відходами. Це означає, що в кінцевому результаті за ситуацію у галузі відповідатимуть місцеві органи влади. Але для цього спочатку необхідно розробити регіональні плани управління відходами, які передбачені Національним планом управління відходами, і саме на цьому на даний момент повинні бути зосереджені зусилля держави. Наша Асоціація не лишається осторонь – ми активно проводимо консультації та тренінги для органів місцевої влади саме з метою допомогти грамотно скласти локальні плани поводження з відходами. Адже на етапі їх написання треба бути дуже уважними, щоб відповідальні органи не лише розуміли, як працює стала система управління відходами, а й як зробили її запуск максимально успішним.

Він також підкреслив, що нарівні з прийняттям змін до законодавства, створенням організацій розширеної відповідальності виробників та виконання Національної стратегії управління відходами нам необхідно прагнути до сталої ієрархії поводження з відходами.

А шановним представникам мас-медіа я хотів би порадити користуватися інформацією лише з офіційних джерел та завжди перепровіряти факти” – підкреслив директор “Укрекоальянсу”.

В якості спікерів тренінгу також взяли участь наші учасники – представники “Веолія Україна“.

Загалом, це був чудовий і потрібний захід. Асоціація завжди рада допомогти представникам мас-медіа краще розібратися у темі. У разі виникнення додаткових питань – пишіть, або дзвоніть нам!