Український Центр Європейської Політики оприлюднив звіт виконання Україною Угоди про Асоціацією з ЄС, розпочатого у 2014 році.
 
У звіті зазначається, що загальний прогрес виконання зобов’язань за 5 років становить 41,6 %. Ця цифра включає не лише сектори, в яких повністю виконані всі завдання, а й проміжні результати.

Зокрема на 12,4 % – виконано досконало (все законодавство, прийняте та/або імплементоване, і відповідає вимогам ЄС), 10,4 % – просунуте виконання (законодавча робота проведена, проте не прийняті та/або імплементовані усі необхідні підзаконні акти), 18,9 % – раннє виконання (нормативні акти та/або імплементація знаходиться на початковій стадії розробки/виконання). Саме до категорії “раннього” виконання експерти автори звіту відносять прогрес у частині реформування управління відходами.

“Сфери, які потребують докорінної зміни структури управління, повного перезавантаження, фінансової та інвестиційної підтримки наразі “пробуксовують”. Це стосується атмосферного повітря, відходів, промислового забруднення і, частково, управління водними ресурсами” – йдеться у звіті.

“В Україні спостерігається несистемний підхід до впровадження директив та регламентів у різних секторах охорони довкілля та зміни клімату: щодо одних ставляться жорсткі вимоги та критерії, використовується так зване “позолочування” законодавства (від якого останнім часом відмовляються держави-члени ЄС), інші законодавчі ініціативи часто позбавлені необхідних європейських підходів. При імплементації директив та регламентів майже не використовується багатоваріантність, директиви часто просто переписуються в національне законодавство в Україні”, – підсумовують експерти.

З повним текстом звіту можна ознайомитись за цим посиланням.