У Верховній Раді зареєстрували Проєкт Закону №10066-1 «Про упаковку та відходи упаковки».

Проєкт Закону був зареєстрований у ВРУ 29 вересня 2023 року Галиною Янченко та Сергієм Швецем.

Учасники «Укрекоальянс» разом з нашими партнерами з України та Європейського Союзу прийняли активну участь у обговоренні проєкту Закону «Про упаковку та відходи упаковки». Це максимально збалансований проєкт, який враховує позицію української бізнес-спільноти та рекомендації європейських експертів. Проєкт Закону №10066-1 «Про упаковку та відходи упаковки» повністю відповідає Директиві 94/62 ЄС, а також імплементує норми Директиви 2008/98 ЄС, які не були враховані в Законі «Про управління відходами».

Тож Асоціація «Укрекоальянс» – об’єднання компаній галузі управління відходами вітає реєстрацію проєкту Закону, який створює реальні можливості за для запуску роботи на практиці принципу розширеної відповідальності виробника товарів в упаковці. Проєкт закону визначає вимоги для всіх суб’єктів – учасників системи розширеної відповідальності з управління відходами від виробника упаковки до органів місцевого самоврядування. Результатом втілення цього проєкту Закону буде зменшення негативного впливу відходів упаковки на довкілля, посилення галузі рециклінгу відходів, будівництво нових підприємств, створення робочих місць та сприятливі умови для залучення інвестицій.

Асоціація «Укрекоальянс» підтримує проєкт Закону №10066-1 «Про упаковку та відходи упаковки» та закликає до його підтримки інших зацікавлених сторін. Сподіваємось, що Комітет ВРУ з питань екологічної політики та природокористування та Міністерство захисту довкілля, як міст між владою і суспільством, врахують думку та позицію представників громадськості та бізнесу України та підтримають проєкт Закону №10066-1 «Про упаковку та відходи упаковки», аби система розширеної відповідальності виробника в Україні запрацювала якнайшвидше.

Текст законопроєкту: